1. Jaká je funkce lněného oleje ve výrobcích Koopmans?
Díky kombinaci klasického lněného oleje a moderní alkydové pryskyřice se v Koopmans podařilo vytvořit něco, co využívá výhody obou složek – přirozené ochranné vlastnosti lněného oleje a značné snížení doby schnutí alkydové pryskyřice.
Díky tomu produkty Koopmans dokonale chrání dřevo před znečištěním a škodlivým účinkům počasí. Lněný olej zdůrazňuje přirozenou strukturu dřeva a zanechává trvalý povrch příjemný na dotek.2. Za jakých podmínek se produkty Koopmans nejlépe aplikují?
Natírat by se mělo mezi 10:00 a 16:00 v teplotách od 5°C do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu pod 85%.
3. Čím se při renovaci liší olej od impregnace?
Olej při renovaci nevyžaduje broušení a odstranění staré vrstvy.
4. Na jaký povrch by se mělo nanášet Ecoleum?
Nejlepším povrchem pro Ecoleum je neleštěné dřevo.
5. Na jaký povrch by se nemělo nanášet Ecoleum?
Nedoporučujeme nanášet Ecoleum na hladce leštěné tvrdé dřevo a v podstatě na žádný povrch, který by mohl Ecoleum nedostatečně absorbovat.
6. Je možné aplikovat dvě vrstvy Ecoleum?
Druhou vrstvu doporučujeme pouze v případě neopracovaného dřeva.
7. Jaký je rozdíl mezi Ecoleum a běžnými zahradními mořidly?
Ecoleum má mimořádně vysoký obsah extraktu – až 90%. Má proto méně než 10% rozpouštědla (většina zahradních mořidel kolem 50% – 70%). Výsledkem je, že jedna vrstva Ecoleum s nízkým obsahem rozpouštědla odpovídá 3 – 4 vrstvám běžného zahradního mořidla.
8. Jaký je rozdíl mezi Impregneer XT a běžnými lazurami?
Díky unikátní konzistenci – co se lazur týče – Impregneer XT dokonale penetruje do dřeva a na jeho povrchu vytvoří měkký a pružný povlak. To umožňuje dřevu volně pracovat a povlak přesto nepraská a neloupe se.
Na měkké dřevo doporučujeme nanést tři vrstvy: první vrstva je penetrace, druhá vrstva je vyplňující a třetí vrstva tvoří lesk.
Na tvrdé dřevo stačí dvě vrstvy: první je penetrace a vyplňující a třetí tvoří lesk.